کاربرد رنگ مرجانی در دکوراسیون

رنگ مرجانی و دکوراسیون

 

موسسه پانتون که حدود 20 است رنگ سال را انتخاب می کند. امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی زنده ، که برخی ازآن با عناوین صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز یاد میکنند. شاید مهمترین دلیل انتخاب این رنگ جلب توجه مردم به جزایر مرجانی living corals باشه که محل زندگی خیلی از موجودات دریاییه و دارن از بین میرن.رنگ مرجانی با کد  رنگی fa7268  است .مرجانی رنگی است که مطمئنا اکثر شرکت های طراحی لباس مد و فشن ،فرش ، دکوراسیون داخلی و… از آن در طراحی های جدید خود استفاده خواهند کرد.شاهد استفاده از رنگ مرجانی در رنگ لباس و دکوراسیون خواهیم بود .

     

جالب است بدانید نایب رییس موسسه رنگ پنتون، لوری پرسمن، قبل از این که رنگ سال جدید را معرفی کند، درباره این رنگ می‌گوید:

ما الگوی استفاده از رنگ‌ها را در جوامع و میان مردم دنبال می‌کنیم . با در نظر گرفتن نظریه «”تمرکز» پیش‌بینی می‌کنیم که در سال های آتی، و خصوصا سال ۲۰۱۹، مردم به چه رنگی تمایل بیشتری پیدا خواهند کرد. در دنیای حاضر به دلیل تنوع بسیار زیاد رنگ‌ها، باید پیش‌بینی کنیم که جامعه به چه رنگی تمایل پیدا خواهد کرد تا بتوانیم صنعت مد‌ را با توجه به رنگ هر سال و به سوی آینده‌ ای رنگارنگ و خلاق هدایت کنیم.

لاتریس آیزمن، یکی دیگر از اعضای این موسسه می گوید:

ویژگی های جذاب و دوست داشتنی مرجان متحرک، طیف وسیعی از نیازهای طراحان را در ارتباط با طراحی انواع پروژه های گرافیکی را پاسخگو است.

رنگ مرجانی  

دکوراسیون مرجانی :

در دکوراسیون داخلی از سبک های مختلفی برای تزیینات استفاده میشه مثل سبک ساحلی، سبک مدرن، سنتی ، ییلاقی ، مینیمال ، کلاسیک و انگلیسی.دکوراسیون زیبا باعث آرامش و جذب ساکنین خونه میشه. سبک ساحلی ترکیبی از نور و رنگ های روشنه که حس شادابی را برای افراد به وجود می آورد مانند مرجانی .

اجرای دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی ومرجانی در فصل تابستان حس خنک و ساحلی ایجاد می کند.  استفاده از رنگ مرجانی در این سبک طراحی ذهن را به سمت دریا میبرد و فضایی روشن با پالت رنگی الهام گرفته از مرجان ها ، صدف ،دریا و آسمان ایجاد میکند .

سبک روح بخش و پرنسیم ساحلی بی درنگ شما را به ساحل دریا می برد بدون توجه به موقعیت مکانی که اکنون در آن هستنید.فضایی روشن با حسی از خنکای نسیم با پالت رنگی الهام گرفته شده از مرجان ها و صدف همگی باعث میشود حس و حال تابستانه در خانه ی شما حس شود.خانه کوچک مرجانی با ظاهری ناآشنا را می توان سرآغاز انقلابی در طراحی دکوراسیون دانست.

  

                                      رنگ مرجانی

  

ایده های رنگ مرجانی در کوراسیون داخلی :

1 – استفاده از چراغ های مدرن با نور مرجانی در دکوراسیون خونه

2- از رنگ های مرجانی برا دیوار های اتاق پذیرایی

3 – در های اتاق مرجانی برای دیزاین اتاق کودک

4- ترکیب رنگ مرجانی و آبی فیروزه ای ایدی خوبی برای مبلمان است

5-برای انتخاب فرش بهتر است از رنگ‌های مانند آبی و کرم برای دکوراسیون مرجانی  انتخاب کرد چرا که رنگ مرجانی در کنار رنگ های سردی همچون کرم ، طوسی روشن و آبی یا فیروزه ای، گرمابخش و خوشایند جلوه خواهد کرد .

 .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button